WollemiPine.pl - About the Wollemi Pine Home Page the Wollemi Pine
 

Wollemi Pine
..............................

"Posiadajac Wollemi Pine w swoim ogrodzie przyczyniasz się do zachowania dla następnych pokoleń tego unikalnego gatunku."
dr Cathy Offord, Królewski Ogród Botaniczny w Sydney

Fakty
Wollemi Pine jest jednym z najstarszych i najrzadszych gatunków drzew iglastych występujących na Ziemi, należącym do rodziny Araucariaceae pochodzącej sprzed 200 milionów lat.
Ciąg dalszyCiąg dalszy

FAQ
Wollemi Pine to drzewo iglaste dorastające do 40 metrów wysokości, przy średnicy pnia przekraczającej 1 metr. Jego niezwykłe listowie wiosną i wczesnym latem cechuje się jasnozielonym kolorem kontrastującym ze starszym, ciemnozielonym. Dojrzałe listowie cechuje się dwoma rzędami igieł na gałęziach, jest silniejsze i ciemnozielone. Kora drzewa jest także niespotykana nawet pośród pokrewnych gatunków i wygląda bardzo podobnie do "bąbelkowej" czekolady.
Więcej danych na temat Wollemi, jego odkrycia i ochronyWięcej danych na temat Wollemi, jego odkrycia i ochrony.

Nauka
Wollemi Pine w swoim naturalnym siedlisku dorastały w temperaturach od -5 do 45°C, a testy prowadzone w USA i Japonii potwierdzają, że znoszą one nawet niższe temperatury - do około -12°C.
Więcej na temat rozmnażania Wollemi i rozwoju nauki o tych prastarych drzewachWięcej na temat rozmnażania Wollemi i rozwoju nauki o tych prastarych drzewach

Linki
Jeśli poszukujesz więcej informacji na temat Wollemi Pine, tu znajdziesz linki do serwisów internetowych firm i instytucji, tworzących międzynarodową społeczność zaangażowaną w ochronę tego gatunku.
Nasi partnerzy i najnowsze zasoby wiedzyNasi partnerzy i najnowsze zasoby wiedzy

 This page can be found at